Dolar : Alış : 7.8412 / Satış : 7.8553
Euro : Alış : 9.3868 / Satış : 9.4037
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ana Yolda Açılan Devasa Çukur Bir Haftada Onarıldı

17 Kasım 2016 - 2.348 kez okunmuş
Ana Sayfa » Dünya » Ana Yolda Açılan Devasa Çukur Bir Haftada Onarıldı
Ana Yolda Açılan Devasa Çukur Bir Haftada Onarıldı

Japonya’nın güneydeki Kyushu adasındaki Fukuoka kentindeki ana caddede geçen hafta meydana gelen devasa çukur, Japon yetkililer tarafından sadece 7 günde onarıldı.
Kyushu adasının en büyük kenti Fukuoka’da, yakınlarda devam eden metro inşaatı sebebiyle yaşanan çöküntü sonrasında, 5 şeritli yolda 30 metre uzunluğunda, 27 metre genişliğinde ve 15 metre derinliğinde bir çukur oluşmuştu.

SADECE BİR HAFTADA ONARILDI

Japon yetkililer oluşan çukuru 7 gün gibi kısa bir sürede onarırken, çalışma nedeniyle bölge sakinlerinden özür dileyen Belediye Başkanı Soiçiro Takaşima yolun artık eskisinden 30 kat daha sağlam olduğunu söyledi. Takaşima, “Çok sayıda insana rahatsızlık veren bu olaydan ötürü özür dilerim.” dedi.

HIZLANDIRILMIŞ VERSİYONU YAYINLANDI

Yol onarım çalışmaları NHK haber kanalının internet sitesinde bir hafta boyunca canlı yayınlanırken, görüntülerin hızlandırılmış versiyonu sosyal medyada milyonlarca kişi tarafından izlendi. Sosyal medya kullancıları, görüntülerin ardından benzer bir olayın kendi ülkelerinde yaşanması durumunda onarım çalışmalarının nasıl olacağı ve ne zaman sona ereceği hakkında yorumlarda bulundu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika