Dolar : Alış : 7.5939 / Satış : 7.6075
Euro : Alış : 9.0208 / Satış : 9.0371
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul13°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2525 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yanılmak istiyorum

02 Eylül 2016 - 2.290 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem1 Yazarları » Yanılmak istiyorum
Yanılmak istiyorum

Bir köşe yazısı yazmaktaki amaç nedir ? İnandığınız bir fikriniz vardır, okuyucunuzla paylaşırsınız veya herhangi bir olay hakkında bir iddianız vardır ispat etmeye çalışırsınız. Yani anlatacağınız veya ispat etmeye çalışacağınız fikre önce siz inanırsınız.

Belki size garip gelecek ama bu yazımda öne süreceğim iddialarımda kesinlikle yanılmış olmayı istiyorum. Bir his benimki.. Öyle derin araştırmalara, maddi delillere filan dayanmıyor. Son günlerde yaşadığımız ve hala yaşamakta olduğumuz olaylara şöyle bir baktığımda içime doğan hislerdir paylaşacaklarım.

Başlamadan hemen söyleyeyim. “Türkiye, sadece Türklere bırakılmayacak kadar önemli ve değerli bir ülke durumuna girdi” sözünü hiç aklınızdan çıkarmayın. Ülkemizin bu derece değerli olduğu bir gerçektir. Tabii Türklerin de bu ülkeyi kimseye bırakmaya niyeti yok.

Sahip olduğumuz zenginliklere konmak için bizi birbirimize düşürmeyi hedeflediler. Ortalığı karıştırmak için önce PKK diye bir örgüt kurdular ve başımıza musallat ettiler. Amaç Orta Doğu’yu çıkarlarına göre yeniden oluşturmak.. Yaklaşık kırk yıldır mücadele ediyoruz. Binlerce askerimizi, polisimizi, sivil vatandaşımızı kaybettik..  Maddi kayıplarımız da cabası.. Lafı uzatmayayım, şimdi de Suriye’de kurdukları örgütlerle saldırıyorlar bize. Bakmayın siz birbirleriyle savaşıyormuş gibi yaptıklarına.. Kesinlikle eminim ki hedef Türkiye’dir.

Hedeflerine ulaşmak için çok zaman ve çok para harcadılar ve hala harcıyorlar. Son on yıldır artık kendilerini gizleme gereği bile duymadan saldırıyorlar. Çok kan döktüler.. Kendi güdümlerinde bir Türkiye istiyorlar. 17-25 Aralık operasyonu ve Gezi olayları çok ciddi bir saldırıydı. Başarılı olamadılar.. Durmadılar, en son yaşadığımız 15 Temmuz darbe girişimini sahneye koydular. Çok iyi hazırlanmış büyük bir saldırıydı ama kahraman halkımız sayesinde gene hüsrana uğradılar.

Şimdi ordumuz Suriye’ye girdi. Güya mücadele ettikleri ama kendileri tarafından kurulmuş örgütlerin arkasına saklanıp saldırıyorlar bize. İşte korkum burada başlıyor.. Artık üzerimize saldıkları örgütleri de hallaç pamuğu gibi savurup atıyor ordumuz. Belki binlece yıldır hayalini kurdukları hedefi, Türkiye çok kısa sürede boşa çıkardı. Hazmedemeyecekler..  Sömürmek zorundalar çünkü saklamaya çalışsalar da ekonomik olarak battılar. Çıkış yolu arıyorlar.

Korkum, artık paravan örgütlerinin arkasından saldırmayı bırakıp direkt olarak ülkemize saldıracaklar. Başkaca pek seçenekleri kalmadı çünkü. Başta da dediğim gibi.. Tüm kalbimle yanılmak istiyorum. İnşallah kuru bir vehimdir benimki.. Ha, saldırırlarsa cevaplarını da alırlar o ayrı mesele tabii. Ama şu ana kadar olan kazanımlarımız da heba olur gider. Gelecek nesillerimize güzel bir ülke bırakmak varken çok sayıda kahramanlık hikayeleri bırakmış oluruz. Ben gelecek nesillerin hikayeden ziyade güzel bir ülke isteyeceklerine inanıyorum.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika