Dolar : Alış : 7.7975 / Satış : 7.8116
Euro : Alış : 9.2988 / Satış : 9.3156
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul15°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Muhteşem ve tarihi bir gün…

08 Ağustos 2016 - 872 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem1 Yazarları » Muhteşem ve tarihi bir gün…
Muhteşem ve tarihi bir gün…

Evet, gerçekten de muhteşem ve tarihi bir gün yaşadık. Belki de ülkemizin yol aldığı süreçte, kilometre taşlarından biri olacak bir gün..  Dün, Yenikapı Miting Alanı’nda düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nden bahsediyorum. Niye bu kadar önemli derseniz, konuyu birkaç boyutuyla açıklamak mümkün.

Öncelikle, düzenlenen miting, ülkemizde düzenlenen belki de en geniş katılımlı miting olmasıyla büyük önem taşıyor. Açıklanan verilere göre yaklaşık 5 milyon insan katılmış. Dile kolay… 5 milyon… Hemen belirteyim, bu rakam bir çok ülkenin nüfusundan fazla.. Ayrıca hem iktidar hem de muhalefet partilerini birleştiren bir miting olması hasebiyle de  ülkemizin “ilk”lerinden biri..

Farklı siyasi görüşten insanları birleştirmesi çok güzel… Tüm dünyaya birlik ve beraberlik mesajı veriyoruz. Ülkemizin düşmanlarına korku verecek cinsten bir birliktelik. Ama söylemeden de geçemeyeceğim.. Sizin de dikkatinizi çekti mi bilmem.. Sayın Bahçeli’nin gönüllü olarak orada bulunduğu, Sayın Kılıçdaroğlu’nun ise mecburiyetten katıldığı hissine kapıldım ben.. Sayın Kılıçdaroğlu hakkında can-ı gönülden yanılmış olmayı istiyorum. Her ne olursa olsun, bir şekilde bir araya gelmeleri, ülkemizin geleceği için umut veriyor doğrusu..

Bir başka açıdan daha bakarsak, halk olarak yaşadığımız musibetler karşısında, farklılıklarımızı unutup, hemen birlik ve dayanışmaya geçme yeteneğimizden bir şey kaybetmediğimizi de gördük. Alçak darbe girişiminden bu güne, sarsılmaz bir inançla meydanları dolduran halkımız bunun en çarpıcı ispatı…Bölünüp, tefrikaya düşmediğimiz sürece bileğimizi hiç kimsenin bükemeyeceği gayet açık ve nettir.

Buraya kadar yazdıklarım, belki de birçoğunuz için zaten göz önünde olan gerçekler. Ancak dün mitingi izlerken, sanki bu mitingin bir “devrim” olduğu hissine kapıldım. Hani derler ya, “artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”… Gerçekten de sanki hiçbir şey eskisi gibi olmayacak..  Şimdi, yaşanan onca hadiseden ve akabinde dün gerçekleştirilen mitingin ardından, muhalefet liderlerinin,  sanki hiçbir şey olmamış gibi eski hamam eski tas devam edeceklerine nasıl inanayım ?

Artık hem iktidar çevreleri hem de muhalefet, daha yapıcı söylemler geliştirmek, daha pozitif bir dil kullanmak zorundalar. Ayrıca liderlerden, gelecek dönemlerde daha saygılı, daha nazik bir siyaset dili istiyoruz. İkide bir hakaret davaları açmaları, günümüzde ne kadar utanç verici değil mi ? Eğer böyle olmayacaksa, tüm siyasi liderlerin mitinge katılmış olmalarının ne anlamı kalır ki..Haksız mıyım ?

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika