Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2517 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Mağdurlar ordusu oluşmasın

12 Ekim 2016 - 1.660 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem1 Yazarları » Mağdurlar ordusu oluşmasın
Mağdurlar ordusu oluşmasın

Yaşadığımız darbe girişiminin ardından, darbecilerle mücadele hız kesmeden ve çok yönlü olarak sürüyor. Çünkü mücadele edilen yapılanma öyle sıradan bir terör örgütü değil. Neredeyse hiçbir Müslüman’ın hayır diyemeyeceği argümanları kullanarak, yıllarca kendine taraftar topladı.. “Allah yolunda hizmet” dedi, “İ’lây-ı kelimetullah” dedi, “Eğitim” dedi, “Okul” dedi, “Adanmış ruhlar” dedi… Kim hayır diyebilirdi ?

Sonuçta ne oldu ? Tüm devlet kurumlarına sızdılar. Başka bir deyişle tüm devlet kurumlarındaki mütedeyyin kişilerden kendilerine taraftarlar oluşturdular. Açtıkları okullarda kendi görüşleri doğrultusunda yetiştirdikleri kişileri yine kendilerince kritik gördükleri kurumlara yerleştirdiler.

O kadar haince o kadar alçakça bir plan ki kişileri en hassas yerinden yakalıyor. Eminim ki bugün hala saf ve ihanetin içinde yer almamış bir FETÖ mensubu ; “Ben ‘hizmet’ dediler hizmet ettim, büyük fedakarlıklarla eğitim hizmeti verdim, ‘i’lây-ı kelimetullah’ dediler din için çalıştım.. Şimdi ben nerede hata ettim” diye kara kara düşünüyordur.

Hainliğin,alçaklığın, ihanetin büyüklüğünü görüyorsunuz değil mi ? Böyle argümanlarla binlerce tertemiz gencimizi kendi hain emellerine alet ettiler.. Vatanı için canını verebilecek insanlara vatan hainliği yaptırabildiler… Hem de kutsallarımızı kullanarak… “Din” dediler dine ihanet ettiler “Vatan” dediler vatana ihanet ettiler…

Sayın Cumhurbaşkanı’nın tespiti tamamen doğrudur. Tabanı gerçekten ibadet içinde, ortası ticaret içinde… Üstü ihanet içinde.. Aynen öyledir.

İşte sıkıntılar tam da burada başlıyor. İbadet içinde olanla ihanet içinde olanı nasıl ayıracaksınız ?  Adam okumuş öğretmen olmuş ama atanamamış.. Ne yapacak ? Tutmuş ya dershanede ya da bir özel okulda kendine iş bulmuş… Bu okul pekala FETÖ’nün okulu da olabilir… Dedim ya adam öğretmen… Derslere giriyor, kendi branşında eğitim veriyor. İhanetle filan işi yok, ekmeğinin peşinde… Darbe girişimi sonrası ne oluyor ? Okul kapanıyor, adamın artık hiçbir devlet okulunda ve özel okulda öğretmenlik yapma hakkı kalmıyor. Alın size mağdur…

Böyle binlerce insan var… Daha önce de yazmıştım.. Kurunun yanında biraz yaş yanabilir.. Ancak kurudan fazla yaş yakmak, yeni bir mağdur ordusu oluşturur ki bu da en az darbe kadar kötü bir durumdur. Devlet, “Devlet” olmanın gereğini yapmalı adaleti sağlamalıdır. Devlet intikam duygusu ile hareket edemez.

Ben bu tür hataların en kısa sürede giderileceğine inanıyorum. Zaten Emniyet içerisinde bu amaçla özel bir birim de kuruldu. Bu çok doğru bir karardır. Çünkü FETÖ ile mücadele edecek kişilerin bu örgüt elemanları gibi düşünebilmeleri gerekir. Dediğim gibi bu örgüt sıradan bir terör örgütü değildir. Mücadelesi de özel yöntemlerle olmalıdır ki mağdurlar ordusu oluşmasın…

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika