Dolar : Alış : 7.3029 / Satış : 7.3160
Euro : Alış : 8.8059 / Satış : 8.8217
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2519 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Kim işgalci ?

11 Ekim 2016 - 1.076 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem1 Yazarları » Kim işgalci ?
Kim işgalci ?

Adam neyin kafasını yaşıyor hala anlayabilmiş değilim…

ABD işgalinden sonra ülkesi fiilen üçe bölünmüş, kendisine kalan kısmında bile hakimiyet kuramıyor..  Ülkenin üçte biri terör örgütü DAEŞ’in kontrolünde…

Terörle mücadele bahanesiyle 60’tan fazla yabancı ülke askeri topraklarını çiğniyor…

Hiçbirine gıkını çıkaramıyor, tek söylediği “Türk askeri işgalci”…

Evet, Irak Başbakanı Haydar el-İbadi’den bahsediyorum… “Başbakan” diyorum ama aslında başbakan filan da değildir. Olsa olsa ABD’nin 51. Valisi olabilir.

Ne diyor ? “Irak’ın egemenliği kırmızı çizgidir. Hiçbir ülkenin müdahalesine izin vermeyiz…” Adama sormazlar mı, hangi kırmızı çizgi ?.. Çizgin mi kalmış da kırmızısından bahsediyorsun… Üstelik hangi askeri gücünle hiçbir ülkenin müdahalesine izin vermezsin ? Şu 800 DAEŞ militanını Musul’un kapısında görünce, korkudan üniformasını bile giymeden kaçan 30 bin Irak askeri ile mi ?

En son da “Eğer Musul’a bir harekat yapılacaksa bu sadece Irak askerleriyle yapılmalıdır” demiş. Madem o kadar gücün var neden 2014 Haziran’ından beri operasyon yapmadın ?

Haydar el-İbadi’nin pek bel bağladığı o Irak askerlerinin, zoru görünce kaçma vukuatları sadece Musul ile de sınırlı değildir ha… Hatırlarsınız, geçen sene daha DAEŞ saldırıya bile geçmeden, tıpkı Musul gibi Ramadi şehrinden de apar topar kaçmışlardı…

Hazret neyine güvenip de böyle esip gürlüyor ? Çünkü sahipleri öyle istiyor. Irak’taki Türk askeri varlığı, sahiplerini yani ABD’yi çok rahatsız ediyor.

Türkiye kendisini iplemeyince Amerikalı bir komutan ; “Irak’ta bulunan Türk askeri resmi izinle gelmemiştir. Bu sebeple de Irak topraklarında bulunmaları illegaldir” diye bir açıklama yaptı.

Adamlar kalkıp taa okyanus ötesinden, 9 bin kilometre yoldan gelip Irak’ı işgal ediyorlar, ülkeyi harap edip milyonlarca masumu öldürüyorlar işgalci olmuyorlar da Türkiye işgalci oluyor öyle mi ?

Türkiye, Irak topraklarından gelen terörü önlemek için, orada bulunan soydaşlarını korumak için Irak’ta… Ya Amerika ? Ne işi var Amerikan askerinin Irak’ta ?

Biz tarihten gelen bağlarımız ve ülkemizin güvenliği için Irak’ta olmak zorundayız. Ne İbadi denen kuklanın zırvalarına kulak asarız ne de Amerika’nın aba altından sopa göstermesine… Başika’da ve diğer bölgelerde konuşlanmış Türk askeri varlığı hem Musul’un hem Irak’ın güvencesidir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika