Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2517 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bırakalım bu işleri…

11 Aralık 2016 - 1.499 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem1 Yazarları » Bırakalım bu işleri…
Bırakalım bu işleri…

Şehit sayısı en son 38 olarak açıklanmıştı.. Ellerim klavyede bu satırları yazarken, yüreğim şehit sayısının daha da artmaması için dualar ediyor. Failler için ise hayal bile edemeyeceğiniz beddualarımı haykırıyorum yüce Yaradan’ıma.. İçimden geçen diğer şeyleri ise buraya yazmama imkan yok…

Kimse çıkıp sabır filan demesin… Ne sabredecek sabır kaldı artık ne gözümüzde akacak yaş… İdam mı getirecekler başka bir çare mi bulacaklar, ne yapacaklarsa artık yapsınlar. Artık çözüm istiyoruz. 35 – 40 yıldır terörle yaşıyoruz.  Bizim kadar sabreden, sabretmeyi becerebilen başka bir millet daha var mıdır bilmiyorum. Varsa da ben duymadım.

Üçüncü dünya savaşının eşiğindeyiz. Adeta provaları yapılıyor… Şu an sürmekte olan vekalet savaşlarıdır.. Vekiller savaşıyor. Önceleri asıllar pek ortalıkta görünmüyordu ama şimdi asıllar da vekiller de kabak gibi ortada…

Alın işte, ABD stinger füzesi verecekmiş Suriye’deki terörist ortaklarına… “Verecekmiş” diyorum ama o silahların çoktan Suriye’ye ulaştığından da şüphem yok. Esed, YPG/PYD ye saldırmıyor, DAEŞ’in elinde uçak veya helikopter yok. Peki o zaman kime karşı kullanılmak üzere gidiyor bu füzeler ? Evet, bölgede YPG/PYD ve DAEŞ ile savaşan tek ülkeye, Türkiye’ye karşı…

Girmek için can attığımız Avrupa Birliği pek mi masum ?

Terör örgütü olarak ilan etmelerine rağmen pişkin pişkin hem maddi hem manevi olarak destekledikleri PKK ve diğer tüm Türkiye düşmanı örgütleri niçin besliyorlar, niçin kollayıp arka çıkıyorlar sanıyorsunuz ?

Mutlaka duymuşsunuzdur. Şu sıralar mahkemelerinde PKK’yı terör örgütü olmaktan çıkarıp legal bir özgürlük savaşçısı örgüt haline getirmeye çalışıyorlar.. Yani “vekil”lerine verdikleri desteği legal hale getirip üzerimize salacaklar.

Nitekim denediler de… Gezide denediler, 17/25 Aralık’ta denediler, 15 Temmuz’da denediler…

Ülkemizin gücü, halkımızın kahramanlığı ve feraseti sayesinde atlatıldı bu saldırılar ama yılmadılar…

Şimdi de ekonomik olarak saldırıyorlar. Doların, Euronun düşmesi için her sebep var ama ne hikmetse artıyor. Kur artışının bir operasyon olduğu gün gibi açık. Halkımızın feraseti sayesinde bu da aşılacaktır hiç şüphem yok. Üstelik bizi düşürmeye çalıştıkları tuzağa kendileri düşmek üzereler.

Şimdi bu ülkelerden kınama mesajları da gelecek nazlı nazlı… İlk açıklama BM’den geldi. Genel Sekreter Ban Ki-moon, terör saldırısını kınamış, faillerin bir an önce belirlenerek yargı önüne çıkarılmalarını istemiş. AB’den ve ABD’den de benzer açıklamalar yakında gelir.

Sanki aklımızla alay ediyorlar. Bu saldırıları yapanları yıllardır biz de biliyoruz, NATO da biliyor, AB de, ABD de, BM de… Domuz gibi biliyorlar..  Biliyoruz, diplomatik nezaket gereği böyle açıklama yapmak zorunda kalıyorlar ama bu açıklamalar bizi teselli etmekten ziyade acımıza acı katıyor.

Kara kara düşünüyorum. Bu BM mi insanlığı zalimlerden koruyacak, bu NATO mu bizi işgallerden, düşmanlardan koruyacak, düşmanımıza destek vermede birbirleriyle yarışan bu Avrupa Birliği’ne mi girmeye çalışıyoruz ? Bunlara mı bel bağlayacağız ?

Bırakalım bu işleri… Aklımızı kullanalım, kendi işimize bakalım. Kendi göbeğimizi kendimiz keselim.

Acıları yüreğimize kor gibi düşen 38 şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Allah yakınlarına sabr-ı cemil nasip eylesin. Bu alçak saldırının faillerini ve destekçilerini de Allah’a havale ediyorum. İnşallah tez zamanda Cehennemdeki yerlerine kavuşurlar, Allah’ın gazabıyla tanışırlar.

Başımız sağ olsun…

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika