Dolar : Alış : 7.7796 / Satış : 7.7936
Euro : Alış : 9.4625 / Satış : 9.4796
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul16°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2429 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ateş bizim evimizde çünkü…

29 Ağustos 2016 - 734 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem1 Yazarları » Ateş bizim evimizde çünkü…
Ateş bizim evimizde çünkü…

Dünyamız, terör saldırıların en yoğun olarak yaşandığı bir dönemden geçiyor maalesef. İçlerinde Türkiye’nin de olduğu bir çok ülke bu saldırılardan bolca nasibini alırken, bazı ülkeler daha şanslı.. Onlarda da yaşanıyor ama düşük yoğunlukta.. Kısacası terör her yerde var. Dolayısıyla hiç bir yer yeterince güvenli değil artık.

Peki neden böyle ? Neden bazı ülkeler terör nedeniyle inim inim inlerken bazılarının tuzu kuru ? Bu terör örgütleri neyi paylaşamıyorlar da bu kadar masum insanın kanını döküyorlar ? Cevap basit. Bazı ülkeler, Dünya’daki sınırlı kaynakların çoğunluğuna sahip olabilmek veya onlara hükmedebilmek istiyorlar. Yani sömürü ve emperyalist üstünlük isteği. Zengin bölgeleri sömürmek için eskiden olduğu gibi savaşmıyorlar artık.. Daha alçakça ve daha az maliyetli bir bir yöntem kullanıyorlar. Evet bu yöntemin adı terör. Nitekim başarılı da oluyorlar..Bu amaçlar için o kadar insanın kanını dökmeye, dünyanın belli bölgelerini cehenneme çevirmeye değer miydi derseniz, bana göre değmez. Ama birileri bizim gibi düşünmüyor demek ki.

Terör bir ateş.. Ne var ne yok yakıp kül ediyor.. Ne çocuk dinliyor ne kadın ne yaşlı ne de genç.. Öldürüyor yok ediyor.. Bu sebeple çok etkili bir silah terör. Kendi güdümlerindeki örgütleri veya bizzat kendilerinin yarattıkları örgütleri kullanıyorlar. İdeolojileri ve söylemleri ne olursa olsun hepsi aynı amaca hizmet ediyor. Örnek mi istiyorsunuz ? Alın size DAEŞ… Düne kadar hem Avrupa’nın hem de ABD’nin baş düşmanı değil miydi ? İşte gördünüz, Suriye’de Türkiye tarafından vurulmaya başlanınca yani önleri kesilince hem Avrupa hem ABD bu örgütü koruma telaşına düştü. Çünkü DAEŞ ile mücadele bahanesiyle kendilerine alan hakimiyeti sağlıyorlardı.

Hedef Türkiye’dir. Alçakça, haince saldırıyorlar ülkemize… Terör örgütleri, hedef gözetmeden insanımızı öldürüyor sesleri çıkmıyor, terörle mücadele ediyoruz, bize insan hakları dersi vermeye kalkıyorlar. İlginçtir, teröriste tek laf yok nedense… Adeta “taşları bağlayıp köpekleri salıyorlar..” Terör listesine aldıkları örgütleri demokrasi kisvesi altında kendi ülkelerinde besliyorlar… Teröre şöyle bir tokat atıyorsunuz sesi Avrupa’dan geliyor, Amerika’dan geliyor.. Güya dostumuz bunlar, güya müttefikimiz. Türkiye Suriye’ye girene kadar darbeyi bile kınayamadılar hatırlarsanız.. Şimdi bile “valla billa bizim bi alakamız yok” tan öte bir laf edemiyorlar.

Terör ne zaman biter biliyor musunuz kardeşlerim.. Terör, ancak terör ihraç edenlerin topraklarına girerse biter. Terör bir ateş demiştim ya.. İşte o ateş şimdi bizim evimizde yanıyor. Evimize ateşi salan  üç mahalle ötede oturuyor ve oradan bize laf yetiştiriyor. Tuzu kuru.. Yangını söndürmek için yaptığımız çabalara yardım etmediği gibi ukala ukala laf yetiştiriyor. Dumandan rahatsız oluyor. Ne zaman ki onun evi de ateş alacak o zaman bizi anlayacak.. Anlayacak anlamasına ama onca masum insan hayatını kaybettikten sonra ne kıymeti var ki…

Sol kesimin, “Sömürüye ve emperyalizme hayır !!” diye bir sloganı vardır. Bu sloganı artık bir ilke haline getirip hep birlikte sahiplenmemiz gerekiyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika