Dolar : Alış : 7.3117 / Satış : 7.3248
Euro : Alış : 8.7855 / Satış : 8.8013
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul8°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2519 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Öğretmeninden Dayak Yiyen Öğrenci, Şikayetini Geri Almayınca Okuldan Uzaklaştırıldı

17 Ocak 2018 - 2.497 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim » Öğretmeninden Dayak Yiyen Öğrenci, Şikayetini Geri Almayınca Okuldan Uzaklaştırıldı
Öğretmeninden Dayak Yiyen Öğrenci, Şikayetini Geri Almayınca Okuldan Uzaklaştırıldı

Diyarbakır’da Din Kültürü öğretmeni tarafından tekme tokat dövülen öğrenci, ailesinin şikayetten vazgeçmemesi üzerine okuldan uzaklaştırma cezası aldı.

Diyarbakır merkezde eğitim gördüğü okulda arkadaşına tükürdüğü gerekçesiyle Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni tarafından dövüldüğü iddia edilen 7’inci sınıf öğrencisi 12 yaşındaki U.O.’nun ailesinin öğretmenden şikayetçi olması üzerine okuldan uzaklaştırıldığı belirtildi.

ÖĞRETMENİN BABASI AİLEYİ İKNA İÇİN ZİYARET ETMİŞ

Aile, şikayetçi olduktan sonra kendilerini şikayetten vazgeçirmeye gelen öğretmenin babasını cep telefonu ile kayıt ederken, öğretmenin babasının aileye, “Tamam her şeyi kabul ediyorum. Ona telefon açtım anasını göndereceğini söyledi. Ben seydayım. Valahi billahi onu dövmemiş, çocuk yere düşmüş, onu yerden kaldırmış. Oğlum melayeke gibi biridir, imamlık yapmış, kurumunu değiştirmiş Din Kültür öğretmeni olmuş”dediği görüldü.

Merkez Yenişehir ilçesinde bir okulda 7’inci sınıfta okuyan 12 yaşındaki U.O., 20 Aralık 2017 tarihinde okulda bir arkadaşına tükürdüğü gerekçesiyle iddiaya göre Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni M.M.T., tarafından dövüldü.

ÖĞRENCİYİ BAŞKA ÖĞRETMENİN YANINDA DÖVDÜ

Öğrenciye yönelik şiddet olayı sınıftaki başka bir öğretmen olan D.G.’nin gözleri önünde yaşanırken, eve giden öğrencinin annesi Canan O. çocuğunun gözlerinin şiştiğini görünce okul yönetimine başvurdu.

ŞİKAYETÇİ OLUNCA UZAKLAŞTIRMA ALDI

Hastaneden darp raporu alan ve polise giderek şikayetçi olan ailenin şikayeti üzerine öğrenci U.O.’nun okuldan uzaklaştırıldığı belirtildi.

‘TEŞEKKÜR BELGESİ ALACAKTIM’

Öğretmeninden dayak yediğini söyleyen U.O., zil çaldığında bir kız öğrencinin kendisine ‘Şişko’ dediğini ve kendisinin de kıza tükürdüğünü belirtirek, “Öğretmen M.M.T. tükürdüğümü görmüş ve beni yanına çağırmış ancak duymadığım için sınıfıma girdim. Peşimden geldi, sağ yanağıma bir tokat vurdu, yakamdan tutup beni yere savurdu. Yerdeyken tekme tokat vurmaya başladı. Sınıf öğretmenim D.G. de sınıftaydı, olan biteni gördü. Bana dedi ‘Git elini yüzünü yıka’, ben gelecektim anneme anlatacaktım. Müdür yardımcısı kolumdan tuttu odaya götürdü. Daha sonra kız öğrenciyle özür diletti ve barıştırdı. Ondan sonra sınıfımıza gönderdi. Okuldan uzaklaştırma cezası aldım. Hocalarım şikayetimi geri almam için sıkıştırıyor. Teşekkür belgesi alacaktım. 10’dan fazla sınava giremediğim için teşekkür belgesi alamayacağım” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika