Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul13°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2525 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Duyma Kaybı Yaşayan Müzisyen Konser Salonuna Dava Açtı

29 Mart 2018 - 709 kez okunmuş
Ana Sayfa » Sağlık » Duyma Kaybı Yaşayan Müzisyen Konser Salonuna Dava Açtı
Duyma Kaybı Yaşayan Müzisyen Konser Salonuna Dava Açtı

İngiltere’de açılan davada mahkeme tarihi bir karara imza atarak, duyma kaybı yaşadığı gerekçesiyle konser salonunu dava eden müzisyeni haklı buldu.

Duyma Kaybı Yaşayan Müzisyen Konser Salonuna Dava Açtı
Christopher Goldsheider isimli viyola sanatçısı 2012 yılındaki bir prova sırasında, kabul edilemez yükseklikte sese maruz kaldığını iddia etmişti. Bu alanda bir ilk olan davada müzisyen Goldsheider, “akustik şok” yaşadığını söyleyerek Kraliyet Opera Salonu’nu dava etti.

ÜFLEMELİLER NEDEN OLMUŞ

46 yaşındaki Goldsheider, besteci Vagner’in “Valkyrie” isimli eserinin provası sırasında oluşan duyma kaybına, hemen arkasına yerleştirilen üflemelilerin neden olduğunu savunuyordu.

137 DESİBELE MARUZ KALDI

Goldsheider’ın şikayetçi olduğu prova sırasında ses seviyesinin 137 desibele çıktığı öğrenildi. Bu seviye bir jet motorunun sesine hemen hemen eş.

750 BİN STERLİN TALEP ETTİ

Müzisyeni iddiasında haklı bulan hakim Nicola Davies, “yaralamaya neden olma”, “görevi ihlal” suçlamalarında davacı lehine karar verdi ve zararın değerlendirilmesini istedi.

Christopher Goldsheider, artık müzik dahi dinleyemediğini söyleyerek yalnızca duyma kaybı nedeniyle 750 bin sterlin tazminat talep ediyor. Kraliyet Opera Salonu yetkilileri sorumluluğu reddetse de burada çalan müzisyenlerin en az dörtte biri duyma şikayetleri yaşıyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika