Dolar : Alış : 7.4524 / Satış : 7.4659
Euro : Alış : 8.9768 / Satış : 8.9930
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul10°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2523 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Crohn Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir?

13 Aralık 2016 - 1.918 kez okunmuş
Ana Sayfa » Sağlık » Crohn Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir?
Crohn Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Crohn hastalığı yüz bin kişide bir görülen bir rahatsızlık türüdür. Kilo kaybı, iştah kaybı yaşayanların etkilenmesi muhtemel hastalıklardan birisi olan Crohn, büyüme ve cinsel gelişimde de bazı duraksamalara neden olmaktadır. Peki Crohn hastalığının belirtileri nelerdir? İşte hastalıkla ilgili bazı bilgiler

CROHN HASTALIĞI BELİRTİLERİ

İltihabi bir hastalık türü olan Crohn, ince bağırsak, kolon ve rektumun iltihaplanmasına neden olabilmektedir. Bu rahatsızlık ince ve kalın bağırsakta ya da aynı anda her ikisinde de görülebilmektedir.

Yemek yerken karın ağrısı ve ishal gibi belirtiler veren Crohn rahatsızlığı, Dünya üzerinde her yüz bin kişide bir görülmektedir. Bu rahatsızlık yaygın olarak 18 ile 35 yaş arasında başlamaktadır.

Meydana gelme nedenlerinden en önemlisi sigara kullanımı olan Crohn hastalığı, kullanım nedeniyle ameliyat esnasındaki riski de arttırmaktadır.

Kolonda ve ince bağırsakta gelen değişiklik belirtileri gösterirken, bunların karakteristik bir nitelik taşımaması tanının konulmasını güçleştirmektedir.

Sürekli dışkılama ihtiyacı, İshal olma hali, dışkıda kana rastlanması, karnın sağ alt tarafında ağrı hissedilmesi, iştah kaybı, halsizlik, kilo kaybı, anüste oluşabilecek tahribatlar ve ağızda çıkan yaralar belirtiler dahilinde olabilir. Bu belirtilerin bireylerdeki şiddeti değişkenlik gösterebilmektedir. Dolayısıyla bu konuda bir uzman yardımı almak en mantıklısı olacaktır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika