Dolar : Alış : 7.5939 / Satış : 7.6075
Euro : Alış : 9.0208 / Satış : 9.0371
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul13°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2525 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Diyanet İşleri Başkanı Görmez Özür Diledi

17 Ocak 2017 - 827 kez okunmuş
Ana Sayfa » Politika » Diyanet İşleri Başkanı Görmez Özür Diledi
Diyanet İşleri Başkanı Görmez Özür Diledi

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Sakarya’da bir Kur’an kursunda dayak yiyen öğrenciyi aradığını belirterek “Onun şahsında bu muameleye tabi tutulmuş bütün çocuklarımızdan özür diledim” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Sakarya’da bir Kur’an kursunda öğrenciye dayak olayıyla ilgili, “Biz sırtına çocuk bindi diye secdesini uzatan bir Peygamberin ümmetiyiz. Sakarya’daki evladımızla buluştuk. Ona ‘artık dostumsun’ dedim. Onun şahsında bu muameleye tabi tutulmuş bütün çocuklarımızdan özür diledim” dedi.

“ÇOCUKLARLA ARKADAŞ OLMUŞ PEYGAMBERİN ÜMMETİYİZ”

Diyanet Radyo’nun canlı yayın konuğu olan Prof. Dr. Mehmet Görmez, Sakarya’nın Erenler ilçesinde bir Kur’an kursunda görevli hocanın eğitim alan çocuğu terlikle darp etmesi olayına ilişkin, “Çocuklara dini öğretmeyi kendisine vazife edinen her insanın, öncelikle o dinin telkin ettiği şefkate ve merhamete sahip olması gerekir. Biz çocuklarla arkadaş olmuş, çocuğa büyük muamelesi göstermeyi öğreten, sırtına çocuk bindi diye secdesini uzatan bir Peygamberin ümmetiyiz” ifadelerini kullandı.

“HOCANIN VURDUĞU YERDE GÜL BİTMEZ

Sakarya’daki evladımızla buluştuk. Ona artık dostumsun dedim. Onun şahsında bu muameleye tabi tutulmuş bütün çocuklarımızdan özür diledim. Hocanın vurduğu yerde gül bitmez. Bilakis her çocuğumuzu gül kabul edip hiçbir dikenin o güle bulaşmaması için çalışacağız” diye konuştu.
Diyanet İşleri Başkanlığı olarak ayrım gözetmeden topluma yönelik nasihatleri yaptıklarını da belirten Görmez, “Başkasının yaşam tarzına müdahalemiz asla olmaz” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika