Dolar : Alış : 7.5344 / Satış : 7.5480
Euro : Alış : 8.9295 / Satış : 8.9456
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul25°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2375 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bakan Bekir Bozdağ, Gülen’in İadesi İçin ‘Yeni Delillerle’ ABD’ye Gidiyor

24 Ekim 2016 - 759 kez okunmuş
Ana Sayfa » Politika » Bakan Bekir Bozdağ, Gülen’in İadesi İçin ‘Yeni Delillerle’ ABD’ye Gidiyor
Bakan Bekir Bozdağ, Gülen’in İadesi İçin ‘Yeni Delillerle’ ABD’ye Gidiyor

Yeni delillerle ABD yolcusu olan Bakan Bozdağ’a, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı İyimaya, AK Parti, CHP ve MHP’li milletvekilleri de eşlik edecek.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fethullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in iadesi için görüşmelerde bulunmak üzere ABD’ye gidiyor. Bozdağ’ın ABD ziyaretinin programı da netleşti. Yarın ABD’ye gidecek olan Bakan Bozdağ, çarşamba günü ise Türkiye saati ile 23.00’te ABD Adalet Bakanı Loretta Lynch ile bir araya gelecek.

YENİ DELİLLER DE SUNACAK

Görüşmede, terör örgütü elebaşı Gülen’in iadesine dair ABD’ye gönderilen 4 ayrı iade dosyası hakkında bilgiler verecek olan Bakan Bozdağ, söz konusu dosyalara ilişkin soruşturmalar kapsamında elde edilen yeni bilgi ve belgeleri de aktaracak.

GEÇİCİ TUTUKLAMA TALEBİNİ DE GÜNDEME GETİRECEK

Kanlı darbe teşebbüsünün, terörist başı Gülen’in emir ve komutasında gerçekleştirildiğine ilişkin bilgi ve belgeleri ABD’li mevkidaşı ile paylaşacak olan Bozdağ, darbe teşebbüsü konusunda 10 Eylül’de ABD’ye gönderilen Fethullah Gülen’in geçici tutuklanması talebini de gündeme taşıyacak.

Bozdağ, 10 Eylül tarihinden itibaren soruşturmalar kapsamında elde edilen yeni delilleri ABD Adalet Bakanı Lynch ile paylaşacak. Görüşmede, Bozdağ’ın Türkiye ile ABD arasındaki suçluların iadesine ilişkin anlaşmayı hatırlatarak, terörist başı Gülen’in geçici tutuklanmasının zorunlu olduğunu vurgulayacağı kaydedildi.

ÜÇ PARTİDEN TEMSİLCİ DE BULACAK

ABD’de çeşitli programlara katılacak olan Bakan Bozdağ, siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nın (SETA) 27 Ekim Perşembe günü Washington’da gerçekleştireceği “15 Temmuz Darbe Teşebbüsü” konulu toplantısında konuşacak. Bozdağ, cuma günü ise Anadolu Ajansı’nın darbe girişimiyle ilgili Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği’nde düzenleyeceği “Milli İradenin Yükselişi Fotoğraf Sergisi”nin açılışını gerçekleştirecek.

ABD ziyaretinde Bozdağ’a, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, komisyon üyeleri AK Parti Milletvekili Hakkı Köylü, CHP Milletvekili Ömer Süha Aldan ve MHP Milletvekili İsmail Faruk Aksu da eşlik edecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika