Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul13°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2525 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Önemli olan bilgidir

08 Şubat 2017 - 2.986 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem1 Yazarları » Önemli olan bilgidir
Önemli olan bilgidir

Bazı konular var ki artık gündemden düşmesi, en azından gazetelerin birinci sayfalarında yer almaması gerekir. Mesela “Başörtüsü” konusu gibi…

Bu konu zamanında çok gürültü kopardı, çok konuşuldu, çok tartışıldı. Sonunda ilgili kanuni düzenlemeler yapıldı ve sorun halloldu. Tabii geçiş sürecinde bazı sıkıntılar yaşanacak, eski alışkanlıklarla konu suistimal edilecekti, edildi de zaten.. Ama artık bunların da son bulması gerekir. Çünkü yeterli süre geçti. Hala son bulmuyorsa, birileri hala yaşanan bazı olaylara geçmişteki çarpık bakış açısıyla bakıp değerlendirmeler yapıyorsa bu konuyu gündeme getirenin iyi niyetinden şüphe etmek gerekir kanaatindeyim.

Şimdi bu da nereden çıktı ? derseniz şöyle izah edeyim efendim.

Sabah gazeteleri okurken, sürmanşette yer alan bir haber dikkatimi çekti.

Hani 15 Temmuz darbe girişiminin ardından, üniversitelerden askeri okullara yatay geçiş hakkı tanınmıştı ya.. İşte, bilgisayar mühendisliği son sınıfta okuyan Merve Gürbüz isimli bir kızımız da bu haktan yararlanıp pilot olmaya karar vermiş. Gitmiş 3,5 ay önce Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na müracaat etmiş. On gün süren sağlık testlerinden, yapılan sınavlardan ve uçuş eğitimlerinden de başarıyla geçmiş ve intibak eğitimi almaya hak kazanmış. Yani bu kızımız intibak eğitiminde de başarılı olursa Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda pilot olacakmış.

Süper… İnşallah yakın zamanda sadece pilot değil bayan astronotlarımız da olur..

“Tamam olur olmasına da şimdi ne var bunda bu kadar abartacak ?” diyeceksiniz. Haklısınız. Haber bu hali ile bırakın sürmanşette yer almayı, gazetelerin son sayfasında bile yer alamaz. Konuyu gazetenin ilk sayfasına çeken bu kızımızın “Başörtülü” olması… Meğerse bu kızcağız, intibak eğitimi almaya hak kazanan ilk “Başörtülü” olmuşmuş.

Şimdi olacak şey mi bu Allah aşkına… Bu kadar komplekse kapılmaya gerek var mı ? Başörtüsünü öne çıkarıp bu kızımızın başarısını ikinci plana atmak iş mi yani ?

Bir bayan kişisel giyim tercihinde canı isterse baş örtüsü kullanır, istemezse kullanmaz… Kullanırsa da bunu ister dini kaygılarla yapar isterse estetik kaygılarla… Kimi ilgilendirir ?

Yıllarca bu çağ dışı, saçma sapan tartışmayı yaşadık.. Pırlanta gibi nice kızımız bu  başörtüsü inatlaşmaları yüzünden heba olup gitti.. Böyle bir konuyu sadece tartışmış olmanın bile utancı bize yeter. Bunlar bizim kızlarımız… Uzaydan gelmiyorlar… Kafasını örtüp örtmeme tercihini kafanın sahibine bırakıp, içindeki cevherle ilgilenme vakti gelmedi mi artık ?

Ben bu kızımızı tüm içtenliğimle tebrik ediyorum.. Başörtülü olmasından dolayı değil, sırf başarısından ve azminden dolayı…

Unutmayalım, elbise sadece bir örtüdür. Ama bilgi her şey…

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika