Dolar : Alış : 7.9379 / Satış : 7.9522
Euro : Alış : 9.3941 / Satış : 9.4111
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul22°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2402 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

NATO Sekreteri Stoltenberg: Türkiye Afrin’de Orantılı ve Ölçülü Olmalı

15 Şubat 2018 - 1.267 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel » NATO Sekreteri Stoltenberg: Türkiye Afrin’de Orantılı ve Ölçülü Olmalı
NATO Sekreteri Stoltenberg: Türkiye Afrin’de Orantılı ve Ölçülü Olmalı

NATO Sekreteri Stoltenberg, Kuzey Suriye’deki gelişmelerle ilgili Türkiye ve ABD’nin iletişim halinde olduğunu söyledi ve “Türkiye Afrin’de orantılı ve ölçülü olmalı.” dedi.
NATO Sekreteri Stoltenberg: Türkiye Afrin’de Orantılı ve Ölçülü Olmalı
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Kuzey Suriye’deki gelişmelerle ilgili Türkiye ve ABD’nin iletişim halinde olduğunu söyledi. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Brüksel’deki NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Stoltenberg, hiçbir NATO ülkesinin Türkiye kadar terör mağduru olmadığını ve Türkiye’nin binlerce mülteciye ev sahipliği yaptığını belirterek, “Ancak Türkiye’nin buna orantılı ve ölçülü bir şekilde karşılık vermesini bekliyoruz” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN ORANTILI VE ÖLÇÜLÜ OLMASINI BEKLİYORUZ”

NATO’nun terörle mücadeleye çeşitli şekillerde katkıda bulunduğunu söyleyen Stoltenberg, “DEAŞ’a karşı savaşan küresel koalisyon üyesiyiz ve Afganistan’da terörle mücadele için bulunuyoruz” dedi. Kuzey Suriye’de NATO’nun bulunmadığını ifade eden Stoltenberg, Türkiye’nin bazı meşru güvenlik endişeleri olduğunu söyledi. Stoltenberg, hiçbir NATO ülkesinin Türkiye kadar terör mağduru olmadığını ve Türkiye’nin binlerce mülteciye ev sahipliği yaptığını belirterek, “Ancak Türkiye’nin buna orantılı ve ölçülü bir şekilde karşılık vermesini bekliyoruz” diye konuştu.

“BİLGİ VERMEYE DEVAM ETMESİNİ BEKLİYORUM”

Kuzey Suriye’deki gelişmelerle ilgili Türkiye ve ABD’nin iletişim halinde olduğunun altını çizen Stoltenberg, “Türkiye, NATO müttefiklerine Zeytin Dalı Harekatı hakkında bilgi verdi ve Türkiye’nin NATO müttefiklerine Kuzey Suriye’deki operasyon hakkında bilgi vermeye devam etmesini bekliyorum” şeklinde konuştu.

Soltenberg, Türkiye’nin Rusya’dan alacağı S-400 füzelerine ilişkin ise, bu füze sisteminin NATO savunma sistemiyle tam olarak uyuşmayacağını dile getirdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika