Dolar : Alış : 7.7796 / Satış : 7.7936
Euro : Alış : 9.4625 / Satış : 9.4796
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul16°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2429 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Görevden Alınan CHP’li Başkan Hazinedar ile İlgili Erdoğan’dan İlk Açıklama: Burada Demek ki Bir Su Kaçağı Var

05 Ocak 2018 - 1.084 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel » Görevden Alınan CHP’li Başkan Hazinedar ile İlgili Erdoğan’dan İlk Açıklama: Burada Demek ki Bir Su Kaçağı Var
Görevden Alınan CHP’li Başkan Hazinedar ile İlgili Erdoğan’dan İlk Açıklama: Burada Demek ki Bir Su Kaçağı Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Görevden alınan CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile ilgili konuştu. Erdoğan, “Burada demek ki bir su kaçağı var.” dedi.

“BURADA DEMEK Kİ BİR SU KAÇAĞI VAR”

Murat Hazinedar’ın görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu konu tamamiyle İçişleri Bakanlığı’nın bir sürekli olarak müfettişleri ile yaptığı kontrollerdir. Zaman zaman özel mülkiye müfettişleri çıkarmak suretiyle yapılan kontroller vardır. Bunlar sürekli belediyelerde çalışan mülkiye müfettişlerinin verdiği bilgiler dahilinde olabileceği gibi, özel mülkiye müfettişleri ile istihbarat üzere atılan adımlardır. Bu belediye başkanlığı yapanlar için bilinen şeylerdir. Benim belediye başkanlığım döneminde oda tahsis ettiğimiz mülkiye müfettişimiz vardı. Bundan bihaber olanlar çıkıyor konuşuyor. Asıl önemli olan şu anda bu tür açığa alma kararını İçişleri Bakanlığı veriyorsa burada demek ki bir su kaçağı var.” açıklamasında bulundu.

“ATAŞEHİRDE NE OLDUYSA BURADA DA BU”

Erdoğan, “Ataşehir’de ne olduysa burada da bu. Bize gelen bilgiler çok daha farklı fakat işadamlarımız, vatandaşlarımız, kendilerinden rüşvet talebinde bulunulduğu zaman yüzleşmeye var mısın dediğimizde birçoğu kaçıyor. Hem şikayet ediyorsun, hem de suç üstü dediğimiz zaman da bundan kaçarsanız biz o zaman burada görevi suiistimal edenleri nasıl ortaya çıkaracağız. Yurtdışına çıkma vs, tüm bunların hepsi İçişleri Bakanlığımızın yasal haklarıdır. Bunu hukuk çerçevesi içerisinde kullanmıştır. Orada bir başka şey daha var, arkadaşlar söylediler, benim çocuklarımın da yurtdışında okuma imkanı oldu gibi, buraya düzeltme yapmamız lazım. Benim çocuklarımın yurtdışına gitmesi, sayın belediye başkanının, ben en kaliteli okullarda okuttum mantığından hareketle değil, benim öz çocuklarım kendi öz vatanında okuma şansı olmadıkları için yurtdışına gittiler. Erkek oğlum katsayı engeline takılarak, Boğaziçi’ne tutuyordu puanı, burada farklı bir üniversiteye girme oldu. Biz de yurtdışına gönderdik. Kızlarım başörtü nedeniyle Türkiye’de okuma hakkından mahrum oldular. Onları da bundan dolayı yurtdışına, ağabeyinin yanına gönderdik. Bunları da bilmiyorlar, bilmeden de farklı farklı yakıştırmalar yapıyorlar. Mani bir durum yoksa önü de açılır.” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika