Dolar : Alış : 8.0285 / Satış : 8.0429
Euro : Alış : 9.4924 / Satış : 9.5095
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul22°CSisli

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2402 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

ABD Dış işleri Sözcüsünden Erdoğan’a Küstah Cevap: Hep Aynı Şarkı

22 Kasım 2017 - 1.675 kez okunmuş
Ana Sayfa » Güncel » ABD Dış işleri Sözcüsünden Erdoğan’a Küstah Cevap: Hep Aynı Şarkı
ABD Dış işleri Sözcüsünden Erdoğan’a Küstah Cevap: Hep Aynı Şarkı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Washington’ın Türkiye’de darbe planladığı yolundaki iddialarına, “Hep aynı şarkı, aynı dans” diye karşılık verdi.
22 Kasım 2017 Çarşamba 08:22

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Heather Nauert, Washington’un Türkiye’de darbe planladığı yolundaki iddialarla ilgili bir soruya, “Aynı şarkı, aynı dans” diye karşılık verdi.
“TÜRKİYE’YE KARŞI BİR DARBE YAPMAYA MI ÇALIŞIYORSUNUZ?”

Nauert, başkent Washington’da düzenlediği basın toplantısında, bir gazetecinin, “Altın tüccarı Reza Zarrab, yaklaşık 18 aydır ABD’de tutuklu. Davası gelecek hafta başlayacak. Yargısal bir süreç, ancak Türk Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümetten başka bir çok yönetici bu konuda konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun Türkiye’ye karşı bir darbe girişimi olduğunu söyledi. Bu davanın ABD’de pişirildiğini söyledi. Siz Türkiye’ye karşı bir darbe yapmaya mı çalışıyorsunuz?” sorusuna verdiği yanıtta şöyle dedi:
“AYNI ŞARKI”

“Biz Türkiye’den bu hikayeyi daha önce de duyduk; aynı şarkı, aynı dans. Bizi daha önce de bir tür darbe yapma girişimi ile suçladıkları için, size bu kez de aynı yanıtı vereceğim. Türkiye’ye karşı bir darbe girişimi içerisinde olduğumuz iddiası çok gülünç. Konuyla ilgili sorularınızı Adalet Bakanlığı’na iletmenizi öneririm.”
“İLİŞKİLERİMİZ GÜÇLÜYDÜ”

Nauert, “NATO müttefiki Türkiye ile ilişkilerin ne zaman düzeleceği” sorusu üzerine, ülkeler arasındaki ilişkileri evliliklere benzeterek yanıt verdi.
Nauert, “Bu ilişkiler zaman zaman iniş çıkış yaşayabiliyor. Bir gün iyi, bir gün kötü olabiliyor. Biri bir şey söyleyebilir, sonra söylediğinden pişman olabilir. Türkiye bir NATO üyesi, ABD’nin değerli bir müttefiki, ilişkilerimiz güçlüydü. Ama ABD’nin darbe planı yaptığı iddiasına yorum yapmak gerekirse çok basit olarak gülünç. Bence kendileri de bunun farkındalar” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika