Dolar : Alış : 7.8945 / Satış : 7.9088
Euro : Alış : 9.4067 / Satış : 9.4237
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul15°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2416 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

YÖK, Liseden Mezun Olamayana Üniversite İçin Geçici Kayıt Hakkı Tanıyacak

12 Ağustos 2016 - 864 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim » YÖK, Liseden Mezun Olamayana Üniversite İçin Geçici Kayıt Hakkı Tanıyacak
YÖK, Liseden Mezun Olamayana Üniversite İçin Geçici Kayıt Hakkı Tanıyacak

YÖK, yükseköğretimde bir programı kazandığı halde liseden mezun olamadığından kayıt yaptıramayan adaylar için geçici kayıt hakkı getirdi.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK), bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtlarının yapılacağını duyurdu.

GEÇİÇİ KAYIT YAPILACAK

YÖK’ten yapılan açıklamada, “Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacak.

30 ARALIK 2016’YA KADAR MEZUNİYET BELGESİ GETİRİLECEK

Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini 30 Aralık 2016 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacak olup, bu tarihe kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacak.” denildi.

ELEKTRONİK KAYIT 12-16, NORMAL KAYIT 15-19 AĞUSTOSTA

Yükseköğretim programlarına internet üzerinden elektronik kayıtlar 12-16 Ağustos, normal kayıtlar ise 15-19 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Ek yerleştirme tercih işlemleri 26-30 Ağustos, ek yerleştirme kayıt tarihleri de 6-9 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika