Dolar : Alış : 7.5546 / Satış : 7.5682
Euro : Alış : 8.8050 / Satış : 8.8209
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul30°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 38 Kategoride 2375 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Bakan Bozdağ: ABD’nin Bir Teröristi Türkiye’ye Tercih Etmeyeceğine İnanıyoruz

31 Ekim 2016 - 1.203 kez okunmuş
Ana Sayfa » Dünya » Bakan Bozdağ: ABD’nin Bir Teröristi Türkiye’ye Tercih Etmeyeceğine İnanıyoruz
Bakan Bozdağ: ABD’nin Bir Teröristi Türkiye’ye Tercih Etmeyeceğine İnanıyoruz

Adalet Bakanı Bozdağ, ABD’de FETÖ elebaşı Gülen’in iadesine ilişkin temasları sırasında Huffington Post’a açıklamalarda bulundu. Bozdağ “ABD’nin bir teröristi Türkiye’ye tercih etmeyeceğine inanıyoruz.” dedi.

Bozdağ, ABD’de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in iadesine ilişkin temasları sırasında Huffington Post’a açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin hem PKK hem IŞİD ile mücadele ettiğini ancak FETÖ’nün bunlardan çok daha tehlikeli olduğunu anlatan Bozdağ, FETÖ’nün devletin kurumlarına sızan yeni nesil bir terör örgütü olduğunu ifade etti.

“PARA TRAFİĞİ İNCELENMELİ”

FETÖ mensuplarının ABD’de kendilerini eğitim ve din kisvesi altında gizledikleni belirten Bozdağ, Türkiye’den FETÖ’nün ABD ayağına para transferleri yapıldığını ve ABD yetkililerinin, bu okullar ve diğer kurumlar arasındaki para trafiğini incelemesi gerektiğini söyledi.

ABD’NİN BİR TERÖRİSTİ TÜRKİYE’YE TERCİH ETMEYECEĞİNE İNANIYORUZ”

ABD için Usame bin Ladin neyse Gülen’in de Türkiye için o anlama geldiğini belirten Bozdağ, “ABD’nin bir teröristi Türkiye’ye tercih etmeyeceğine inanıyoruz.” dedi.

Gülen’in 241 kişinin ölümüne neden olduğunu, darbe gecesi Meclisin bombalandığını, Cumhurbaşkanına suikast girişiminde bulunulduğunu anlatan Bozdağ, ABD’nin Türk halkının hassasiyetini anlaması gerektiğini vurguladı.

“TÜRK-AMERİKAN İLİŞKİLERİ KÖTÜ ETKİLENİR”

Bozdağ, Gülen’in iade edilmemesinin ise Türk-Amerikan ilişkilerini kötü etkileyeceğini ifade etti.

“ABD DE MÜSAADE ETMEZ”

Kamudan ihraç edilen memurlarla ilgili de değerlendirmede bulunan Bozdağ, FETÖ üyelerinin ayıklanmasının kanunlar çerçevesinde yapıldığını belirterek, ABD’nin de herhangi bir terör örgütü üyesini veya bir IŞİD üyesinin yargıda, orduda veya kamunun herhangi bir yerinde çalıştırılmasına müsade etmeyeceğini söyledi.

Kamudan sadece FETÖ mensuplarını değil terör örgütleri ile bağlantılı herkesi temizlemeye çalıştıklarını belirten Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sovyetler Birliği dağıldıktan sonra bağımsızlığını kazanan birçok ülke de komünist rejimle bağlantılı olan kişileri tasfiye etmişti. Aynı örnek Almanya için de geçerli. Doğu Almanya’da yaklaşık 500 bin kişi görevlerinden ihraç edilmişti. Bütün ülkelerde bunun örneklerini görüyoruz.”

Bozdağ, bir soru üzerine, olağanüstü hal uygulamasının günlük hayatı etkilemediğini kaydetti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika